VIDEO/ Spektakli që ofroi Osimhen ishte i pabesueshëm, “solli në jetë” Maradonën me lëvizjet e bëra në ndeshjen e Serisë A

VIDEO/ Spektakli që ofroi Osimhen ishte i pabesueshëm, “solli në jetë” Maradonën me lëvizjet e bëra në ndeshjen e Serisë A

Napoli arriti të fitonte me shifrat 2-1 kundër Cagliarit. Osimhen ishte ylli i këtij takimi me një gol të shënuar dhe një asist të dhënë. Por asisti i sumuesit të Napolit ishte niveli tjetër dhe po komentohet gjerësisht.

Ai mbajti topin në xhunglime dhe arriti të kalonte të gjithë mbrojtësit e Cagliarit, duke sjellë sërish në “jetë” Maradonën, me spektaklin që argjentinasit dhuronte shumë vite më parë. /Sport Ekspres/