VIDEO/ Talenti i madh i Shqipërisë që luan te Arsenal U-18, i pakalueshmi mbrojtësi… Maldini Kacurri

Një prej talenteve më të mëdhenj të Shqipërisë është edhe Maldin Kacurri. Mbrojtësi 18-vjeçar është pjesë e rregullt e formacionit të Arsenalit U-18.

Gjithashtu Kacurri ka luajtur dy takime me Arsenalin U-21. Një mbrojtës i pakalueshëm, luftarak dhe me një shtat të lart që e dallon ndjeshëm nga bashkëmoshatarët e tij.

Të dhënat e Kacurrut jane impresionuese. Tani mbetet të shihet sesi do të jetë kalimi i Maldinit shqiptar, që ka luajtur me Shqipërinë U-19, në ekipin e parë të Arsenalit. /Sport Ekspres/