Cdo dit laj, fshij dhe gatuj e qohna shkoj ne fakulltet ,Kur
vijsha ne shpi ma bojke vjehrra me kunaten kap puno tan diten ke
ladru …!

Cdo dit laj, fshij dhe gatuj e qohna shkoj ne fakulltet ,Kur vijsha ne shpi ma bojke vjehrra me kunaten kap puno tan diten ke ladru …!

Cdo dit laj, fshij dhe gatuj e qohna shkoj ne fakulltet ,Kur vijsha ne shpi ma bojke vjehrra me kunaten kap puno tan diten ke ladru …! – Pershendetje dua ta ndaj edhe une hsitorine time me juve. Jam nje grua e martuar qe 6 vite kam tre fmij elhamdulilah si drita. Para 7 vitev u njoha me nje djal isha ne perfundim te shkolles se mesme, jemi kan afer me shpia por deri ne moshen 22 vjet se kam pare at djal kurr nejse u lidhem na ecke mire biseda folshim nat e dit. Erdh koha me u regjistru ne fakultet e veta ne cfar drejtimi me shku se e dijsha qe muj me u regjistru cdo kund se i kisha notat e mira, me tha regjistrov per mesuse edhe mire u pranova ne fakultetin e edukimit ne drejtimin parashkollor ja nisi kapak me gjelozu pse spo shkon perdit me orar pse nje dit paradite nje dite …(vazhdon historia me poshte…)

Mas dite se kta nuk e dijshin si shkon fakulteti puna e ligjertave, i tregojsha e cdo sene ja qojsha me foto fakt i qart, mire ma mesoi orarin kaniher me qojke me kerr, erdh puna te fejesa mire u fejum pas cdo pengese e problemeve u bonen 100 fjal se nuk ma dojshim familja jem ket djalin as ata sum dojshin mu por nejse edhe u martum niher mire e vazhdova fakultetin isha ne vitin e trete por i kisha edhe 2 provime te vitit 2-te vjehra i thoshte burrit mos e le ma me shkoll nuk e di pse ka i erdh kjo ide ata e kan prej fillimit se ky filani po merr gru me fakultet nejse ja mushi menen edhe mtha mos shko ma. Une i thash nuk e la se shyqyr ne ec mire veq 3 provime i kalova si u martova se sme lashin hapsire me mesu hiq. Cdo dit laj fshi gatuj e qu shko ne fk kur vijsha ma bojke vjehra me kunaten bij puno tan diten ke ladru. Burri me tha leje se une punoj per ty i thojsha nuk e la se me vyn per ma vone shkolla, du me pas paren teme rrogen tem i boj fmit ju blej qka du edhe e lash fakultetin budallice isha kan, te kisha pas qeto men. Sot u banen fmia 3 sa her po dalim nuk i thojn bab blejma qeta po mam a ma blen qeta oooo moj bi te kisha paret e mia qkas tkisha ble. Marim harxh une jam msu te prindt shkojna blejna harxh per 1 muj 500 euro shkojn a ktu ni deo per veti me marr e me ba me harru diqka qohen thojne kjo sdin sen me ble veq parfima per veti. Pfff se di mu ka merzit jeta vallahi qetu laj fshi bon buk burri ne pune preh 06:00 deri 00:00 une qetu ne shpi ne fmi me prind e tina se din njeri a jam martu me ta a me prind e tina. Vjen kaniher ne shpi gjate dites han buk edhe ja fut gjum se lajn fmia me pushu ik shkon qatje ne pune apet i thash ni dit a me sheh ti mu te thom a je lodh sfol. Veshna ndreqna per ta bile as qe me sheh se di mkqyr edhe sme sheh se di veq hajde krejt po i pranoj se femra per qesi pune osht sit martihesh me ba pune e me ba fmi po qysh perfundova une prej nje nxense e shkelqyer ne amvise e shkelqyer spo muj me paramndu ndashi me dit ma pishman jam tash se qateher qe e lash. Spo ju kerkoj as mendim as keshill po veq deshta mu shpreh!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *