Mas ndarjes filloj te me kerkonte te kthem un prap te ai,
Por une nuk doja te kthehem prap ne at plag …!

Mas ndarjes filloj te me kerkonte te kthem un prap te ai, Por une nuk doja te kthehem prap ne at plag …!

Mas ndarjes filloj te me kerkonte te kthem un prap te ai, Por une nuk doja te kthehem prap ne at plag …! – Pershendetje per ju, dua te jes Anonym ju Lutem. Ku te ja Filloj,… Ne ket Kohe dikush thot se asht ardh shume keq, Kurse dikush thot Jena bo modern… Po qka Jem ne Realitet. Tash dua Te tregoj dhe une Historin Time. Isha ne shkoll dhe me shkonte mir Edhe Pse Erdha vone shtet te huaj. Fillova me nje zanat (Ausbildung), e kisha ne mend te mbaroj shkollen te arrij Diqka per vete dhe ather te gjej fatin e jetes. Nuk u ber ashtu siq e paramendoja. Mas shum msitve qe vishin radh me than per ni Djal qe ma livduan dhe me pajtimin e familjes Time pranova te takohesha me te. Me pelqeu dhe mu duk se ishte mir dhe dot jem e lumtur Edhe Pse familja i kuptuan …(vazhdon historia me poshte…)

Do sene dhe nuk ishin aq QE une te jem me at djal mirpo nuk ma prishen qefin dhe vendosa te fejohem me to. Dhe ai jentone ketu njo qytet tjezer nga une u fejuam dhe mbas nje Kohe te shkurt ja filluan Problemet, te me ndaloj shume sene Edhe Pse nuk isha nje nga ato QE dal Discko/ Café mirpo dhe te shoqet nuk me lejojke te takohem nese deri ne qytet te dal u deshke ti tham tash jam be qytet kur u kthehesha tash jam ne banes per qdo levizije Dojke te di se ku jam. Kjo me pengoje shume se nuk bajsha maj marrzi QE te mos me betonte.. Problmet u shtojshin qdo her. Saher QE vinte te takohej me mua dojke QE une te paguaj krejt Edhe merrke pare nga Konto Jem ( dhe si ishte ne Ausbildung Ende ) Por atij nuk i mjaftojshin ato QE i merrke. Ok me mendim tash asht burri jem dhe Pse merr sosht problem se me ta e kam jeten. Erdh Koha per pushim un u dasht ti Marr shume shpenzime te tij se aj nuk kishtw prap. Mas 1 viti vendosem te martohen Edhe Pse e dija se mir nuk asht kah ba shkon Po per mos me prish Pune dhe mos te merzis familjen e duroja qdo send nga aj. Shkuam ne kosov te martohemi banem dasem u desht prap shume shpenzime te tij te Marr une …(vazhdon historia me poshte…)

U kthyam nga kosova une fillova meniren punen shkollen e kisha mbarua do muaj me par Kurse si Ende. Punova me nje orar te gjat… I boja Punt e shtepis dhe zijsha qdo dit per to Diqka. Si i ka hije nje Grua. U mundojsha qdo send te bej vetem te ikun Problemet dhe te jem te lumtur Por aj ishte i paknaqur kaluan disa muaj ashtu dhe me Probleme mbaroj dhe aj shkollen Edhe vendosi mos te Punonte Po te rrij ne arbeitlos. Mua me pengoje shume dojsha te punojm te dyt dhe te kem nje te ardhme te mir. Shkuan disa muaj filloj te dilte te hargjonnte para Veq qe Karten a Bankes tem me kishtw Marr Kohe me par. Une kisha para vetem qka me jepke aj vet. Dilke ne mbramje nuk u kthejke deri mes nat e thirrsha nuk e hapke Tel. Nuk me Tregojke kah Po shkon.. Shpenzojke shume une nuk e dija as ku dhe Po e pysha u tranojke tu bertiten dhe prap une nuk folsha vetem QE te mos bahet e madhe e duroja… Nga do shoqe qe i njoftova ATy tani ku jetoja me teeguan se nuk asht Diqka ne rregull dhe qe asht Duke kaluar me diko tjeter.. Per mu ishte vdejke Po dhe ma mir nuk jam prit kur dilke nuk u kthejke deri mes nate, Tel e mshefkeme kod qdo her nga une, parat i …(vazhdon historia me poshte…)

Qojke se une nuk disha . Dhe dikur mu ba e tepert dhe vendosa te ndahem Edhe Pse me beri vetem keq dhe jo te Lumtur qysh e mendojsha. Erdha te prindit e mi ishte Diqka e pabesueshme per mua QE u ndava nga personi QE e doja me zemer Pot nga Ana tjeter e urrejsha se qaq shume QE kam ba per to dhe aj mi kthejke met Kqija. Mas ndarjes filloj te me kerkonte te kthem un prap te aj se do te ndrShonte dhe do te me bonte te lumtur qysh e kam meritu. Por une nuk doja me me lendoj aq shume sa QE nuk doja te kthem prap ne at plag. Aj u mundua te bonte qmos te kthehsha dikur e pa QE une nuk e doja Mas pak muje e gjen nje tjeter dhe fejohet ai meniren. E mjer ajo vajz QE nuk e din se qka e pret. Tash kah nje Kohe te gjat QE une e kam humbur besimin tek djemt, ta gjej nja ketu ku.. Ta Marr nje nga kosova si shume tjera mendoj ede une QE vetem per Letra me shume se sa QE don … .!! E ata QE nuk jam te gatshem per Familje per Grua Pse w marrin nje person me vler ne qaf. Kur e din vehten QE sje i gatshem me mir rri dhe lapero rrugve dhe mos qo gru ne Shpi me nguju e vet mos me lan te zez pa ba!!! Me falni qe e zgjata kaq shum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *