Isha e martuar edhe kalojsha me profesorin qe kishem 17 vjet
diferenc, kur linda djalin po dyshoj kujt po i perngjan burrit apo
profesorit…!

Isha e martuar edhe kalojsha me profesorin qe kishem 17 vjet diferenc, kur linda djalin po dyshoj kujt po i perngjan burrit apo profesorit…!

Isha e martuar edhe kalojsha me profesorin qe kishem 17 vjet diferenc, kur linda djalin po dyshoj kujt po i perngjan burrit apo profesorit…! – Pershendetje juve Ju lutem anonim Isha e re ne perfundim te fakultetit bahchelorit, ne ate kohe une isha ne lidhje me nje djal qe dhe sot e kam burr Por e di qe kam bo nje gabim, gjate kohes se studimeve me shkruante ne Fb nje prof i fakultetit jo i drejtimit tim skisha ndonje interes por ashtu filloj tere kohen duke me shenuar dhe i jepa mumdesin te njoheshim me shume e takova ne fakultet me pelqej si njeri mire, me kalimin e kohes aj me shenonte dhe ashtu fillova si shok mbarova ne lidhje me te, kemi 17 vite diference aj i martuarka grua dhe femije, une e maruar. Gjate tere kohes se studimeve u takuam …(vazhdon historia me poshte…)

Fshehurazi me shume veshtiresi e pengesa por doniim njeri tjetrin.E di se do me gjykoni se kam be gabim e di gabim por e doja dhe ende e dua nuk kam pas as nje interes nga aj msoja dhe nuk i kisha kerkuar kurr ndonje ndihme mos te keqkuptohem qe te mendoni kam dashur per interes aspak. Vazhduam ashtu me vite vite duke rrezikuar sa here doja te largohesha nga aj gjente qdo menyre te me kthente dhe prap vazhdoja me lendunte ndergjegjia se aj i martuar familjen po pse aq shume e doja. Kur filluan dhe ta verenin shoqeria tij se aj po me do atehere dhe filluam te largoheshim pas 5 vite lidhje folnim por me ndryshe filluan ndryshuan takoheshim me rralle une tani fillova ta dua shume dhe keshtu fshehurazi vazhduam Ngela shtatezene dyshime kisha qe ngela shtatezene me kete dhe me lendunte ndergjegjia sa here qe burri kujdesej per mua sepse e dija se femija seshte i tij dhe keshtu vazhduam komunikuam me prof. dolem me rralle erdhi koha linda nje djale te shendoshe te mire e doja sa me ska por tere kohen analizoja kujt i ngjane dhe tani ka 5 muaj ka filluar te me duket si ky. Te gjithe me thone sju ka ngja ju dhe une ngelem ne vend zemer thyer. Profi filloj te largohej qdo here e me shume une prisja mbeshtetje morale te pakten por jo sikur si intereson per kete djale te vogel e leri me ndjenjat e mia dhe per mua dhe trupin tim te ri qe ja fala atij per kaq vite e sa e sa rrezikoja qe dilja me te. Spo e zgjati me shume histori e komplikuar Por ju kisha lut ju qe po e lexoni qfar mendimi keni Si te jetoj me mendjen se femija eshte i tij dhe atij si intereson Une vazhdoj jeten me burrin familjen por mendjen tek aj qdo here pyes a ka Zot qe e lejon aj ti kete te gjitha e une te heku me bebe e me nje jete te keqe Qfar i bera Zotit qe me denoj me kete njeri Si te jetoj jeten tash e tutje me kete dhimbje dhe qe pranoj e dua shume Se sukur te kthehej koha kurr sdo ti flisja Por gabimet ndodhin dhe e pesova dhe une

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *