Njihuni me formacionin e Shqipërisë kundër Ishujve Faraoe, kthehet Muçi, Balliu, Uzuni dhe Mirlind Daku nga minuta e parë

Njihuni me formacionin e Shqipërisë kundër Ishujve Faraoe, kthehet Muçi, Balliu, Uzuni dhe Mirlind Daku nga minuta e parë

Shqipëria do të luajë kundër Ishujve Faroe në mbrëmjen e sotme, e cila do të jetë edhe feste për shqiptarët. Por cili do të jetë formacioni i kuqezinjëve? Disa ndryshime do të jenë në fushë nga ana e Silvinjos, megjithatë klasi do të mbetet po i njëjti. Balliu do të marrë vendin e Hysajt, Bare të Asllanit dhe Muçi të Bajramit. Gjithashtu edhe Myrto Uzuni do ta nis nga minuta e parë, por vëmendja kryesore do të mbetet te Mirlind Daku, sulmuesi me shumë potencial që do të jetë titullar këtë herë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Strakosha

Mitaj-Gjimshiti-Ismajli-Balliu

Ramadani-Bare

Uzuni-Muçi-Asani

Daku