Nuk hezitoi e pranoj qe esht i martuar dhe se ka nje vajz
por ai me tha “Cfar faji kom qe jom dashuru ne ty ,Nga gruaja smun
ndahem per shkak te femis…”

Nuk hezitoi e pranoj qe esht i martuar dhe se ka nje vajz por ai me tha “Cfar faji kom qe jom dashuru ne ty ,Nga gruaja smun ndahem per shkak te femis…”

Nuk hezitoi e pranoj qe esht i martuar dhe se ka nje vajz por ai me tha “Cfar faji kom qe jom dashuru ne ty ,Nga gruaja smun ndahem per shkak te femis…” – Prsh jam nje vajz nga Maqedoni jom 27 vjeçare kam nevoj ta ndaj historin time 7 vjeçare me nje djal nga Kosova qe zgjat sod e kesaj dite.. Njoftimi yn u bo ne net ne nje chat instistoi teper qe tja jep msn dhe un ja dhash mboni add ne msn e pranova kur e pash e lshoj kameren po un timen jo e ashtu po bisedojm,i kisha pelqy nbised vazhdimisht insiston tja lshoj dhe un kamere nje dit pranova dhe e lshova dhe kameren timi.cdo dit e me teper filloi te me pelqen esht shum i bukur dhe shum i embel gjithom buzeqeshnim kenaqeshim bashk. Ai jeton ne Ch skishim mundesi te takohemi besoni se cdo dit e me shum …(vazhdon historia me poshte…)

Rritej ndjenjat e mija cdo dit mbojke ngapak per vete ehhh kur nje dit ma bon duhet te mos folim na bashk mo se prindi im nuk pranon per ty se je nga maqedonia i pengon ,u ndjeva shum e deshpruar se kur vet nuk don ne rregull esht po prindi pak ma ndryshe mu dok se krejt shptepia u shemb mbi mua se e doja ja shpresha at qe e ndje per te po cte bej e pash edhe at se qan … Kur duke menduar un mir mas nie kohe e pyeta vall mos esht i martuar nuk e hezitoi e pranoj qe esht i martuar dhe se ka nje vajz.Ma ban ty te dua cfar faji kom qe jom dashuru nty nga gruaja smun ndahem per shkak te femis qanim ne kamer dyt ..po nuk jom aq idiote sa tprishi nje fole familjare nje koh nuk shkrujshim e ndia cdo dit e me shum mungesen e tij buzeqeshja e tij me lendu ,kujtimet vazhdojn per te.kur nje dit biseduam e ishte ardh me Ks e lam nje takim shkova un ne ks u takum fletum bashk ja kalova shum mir,at e zuri gjumi tan kohen e shikoja dhe qaja edija se mun te jet hera e par dhe e fundit qe e takoj.Ja kalum shum mir bashk u knaqem te nesermit u nisa per ne shtepi …(vazhdon historia me poshte…)

Mezi se u pajtova me fatin qe te ndaheshim…Nje koh e humbem kontaktin mas nje kohe me thirri ne tel me tha se spo mundet dot pa mua po ashtu edhe un pa te.U takuam prap mas nje viti u gezuam shum dhe me tregoi se arsyja e vetem qe esht ende me grun jan dy vajzat qe i kishte pas nje kohe i lindi dhe djali tash ka 2 vite. Para disa muajve esht ardh ne ks edhe me thot patjeter te shkoj te takohemi po un nuk mundesha.aj ne ks ka ardhur per shkak se raportet me grun i kishte keq ka ardh puna der te ndamja e ka dasht qe un te shkoj ne shtepin e tina dhe ti tregoj te gjithve se mdon mua,un nuk ja kam dit planet prap bashk esht me grun shkaku i femijeve. Pra 2 jave u takuam ne ks ma tregoj historin me grun qe e ka pas po un nuk muj te shkatrroj nje fole nuk muj fmive te personit qe e dua shum tja prishi rahatin nuk dua tjem shkaktare kur ja thash kto fjal filloi te qaj dhe me tha per at te dua kaq shum se je shum e mir ne zemer e len veten keq per familjen time me falenderoi shum.dhe kjo esht historia ime jom e dashuruar marrezisht ne nje burr te martuar e dua ne heshtje dhe shum vuaj per at..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *